Tipy

Stužkovák

11. prosince 2012 v 17:19 | distantgirl
Psáno pro budoucí maturanty...
Společně se domluvit s celou třídou na něčem, co by se líbilo všem, je nemožné. Teď se neumíte představit, že by proběhly nějaké větší hádky, ale bude to tak.
První věc jsou samotné stužky, protože se musí objednat dopředu. Na trhu je mnoho možností: dvojcípé, třícípe, lesklé, matné, k tomu množství barev, různá písma, motta,... U nás byly největší roztržky s mottem, každému se pochopitelně líbí něco jiného, pro vaše dobro však nehlasujte způsobem: tady máte 150 různých mott- napište do komentáře, které se vám líbí (zvítězí motto, které se líbí 7 lidem- což je menšina třídy, i to se může stát).

Když už jsou stužky na cestě - určete si místo. S tímhle vám moc poradit nemůžu, protože si každá třída vybírá hospůdku v městě, kde studujete. Někde se za pronájem salónku platí- někde ne, musíte je obejít, seznámit s výsledkem třídu, která pak hlasuje.

Dalším bodem je jídlo. Obvykle se vyberou tak 3 jídla a každý si vybere co mu chutná. Kdyby si každý libovolně vybíral z jídelního lístku nestačilo by se vše včas uvařit. Mělo by to být jídlo pro vegetariány, kuřecí a vepřové maso. Samozřejmé se také objednává aperitiv na přípitek. Svoje pití si pak každý platí sám. Navíc si můžete přinést jednohubky, chlebíčky nebo nějaké zákusky.

Důležitý je také program večera. Stužkování je obyvklé rychle a večer dlouhý. Často se objevují fotky z dětství a učitelé mají hádat o koho jde, nebo také informace o studentech a učitelé hádají o kom to je. My jsme program měli slabší takže moc neporadím.

Musíte taky pozvat celou vaši třídu a učitelé. Vyrobit pro ně pozvánky a nechat je zatrhnout co chtějí za jídlo.

Na této akci máte příležitost si popovídat s učiteli trochu víc osobně než v hodinách, ale rozhodně se tam neopíjejte. Pomluvila by vás pak celá sborovna.

Gaudeamus z pohledu středoškoláka

6. listopadu 2012 v 16:49 | distantgirl
Ano, i já byla minulý týden mezi těmi, co navštívili veletrh vzdělávání v Brně. A odnesla jsem si z něj pár postřehů. Možná se tam někdo z vás nedostal anebo můžu informovat studenty, které to čeká až za rok.

  • Pokladna - jdete tam zaplatíte 80 Kč jako vstupné a dostanete takovou malou knížečku, kde jsou vypsány školy a mnohem víc, vpravo nahoře je čárový kód - ten dáte k takovému přístroji a ono vás to pustí dovnitř, upřímně? 80 Kč za vstup mi příjde dost, měli by to snížit aspoň na 50 Kč, spousta škol, které tam mají svůj stánek je soukromých takže by je to nezruinovalo
  • Vchod - vyberete si jeden vchod, je jich tam více, nevím přesně kolik, ale já zahlédla minimálně dva, jakmile vejdete v místnosti je strašně přetopeno a oproti venkovnímu vzduchu to byl opravdu teplotní šok, nicméně, vejdete a ihned se na vás sesype hromada letáků a náramek (tvojematurita)
  • Davy lidí - když si vyberete směr, kterým se dále vydáte, začne se na vás najednou mačkat asi 5 lidí ze všech stran, je to tam opravdu šílené, sice je prostor velký, ale pro tolik lidí stále nevyhovující, můžete tak zjistit že hlásit se na Právnickou fakultu na Masarykovu univerzitu je docela zbytečné, tam bylo asi nejvíc lidí
  • Univerzita obrany - tuto školu musím opravdu vyzdvihnout, ne, že bych tam chtěla jít, ale měli hodně praktických ukázek, co dokázaly zajmout a stál jim venku tank :-D , měli by si z nich vzít příklad další školy, které buď jen rozdávali letáky nebo seděli ve svých stáncích
  • Pavilón - Gaudeamus se odehrával v pavilonu F a ti kteří jako já měli projité všechno za pár minut, neměli 3 hodiny co dělat, není zde nic kde by se dal zabít čas
  • Občerstvení - jeden stánek s langošema, kde tuk byl cítit už na metry daleko, a druhý stánek s párky v rohlíku a nějakým pitím a to jsem ještě neviděla ceny, to bych se asi zasmála - takže svačiny sebou!
  • Záchod - jeden pro vystavovatele a druhý pro návštěvníky, vážně? Myslíte, že to stačí?
Takže nějaké malé shrnutí: ano někomu to může pomoci, máte tu studenty i učitelé, kteří vám zodpoví otázky, ale v podstatě všechny odpovědi stejně najdete na stránkách té školy. Rozhodně se tam dá hodně věcí zlepšit.

Mých pět nej filmů

23. července 2012 v 19:19 | distantgirl
Ano, rozhodla jsem se i já zapojit do projektu - Vyber pět nej filmů, ne kvůli tomu, že je to soutěž, ale protože se můžu zamyslet a znovu si připomenout ten pocit když jsem je viděla poprvé. Takže jsem sestavila tento seznam ve spolupráci s csfd. Pořadí zde není důležité.

1. Zítra to roztočíme, drahoušku...!
1976, Petr Schulhoff
Tenhle film jsem poprvé viděla už před mnoha lety a vím, že ho dávají minimálně jednou ročně, ale dá se na něj dívat pořád dokola. Má i další pokračování, ale už není tak brilantní, možná i kvůli tomu, že se zde už neobjevil Miloš Kopecký. Tenhle film mě naučil mít ráda filmovou českou klasiku s předními českými herci.

Top 10 - psychologické filmy

19. července 2012 v 19:39 | distantgirl
1. Černá labuť (2010)
Je to příběh Niny, baletky, která se snaží dostat vytouženou roli v Labutím jezeře. Roli má nadosah než se objeví nová tanečnice Lily. Labutí jezero vyžaduje tanečnici, která umí zahrát něžnou i temnou labuť. Nina je ztělesněním té dobré a Lily lstivé.

2. Je to i můj život (2009)
Jedenáctiletá Anna se narodila jen proto, že má být dárcem pro svoji nemocnou sestru. Ta se chce domáhat práva rozhodovat o vlastním těle. Emotivní drama stojící za shlédnutí.

3. Výchovný tábor (2007)
Skupina teenagerů se kterými si už nikdo neví rady je poslána na ostrov do tábora s nápravným programem. Nedá se odtud utéct a navíc všichni musí nosit senzory. Šikana, násilí a obtěžování ze strany vedoucích tábora je na dennním pořádku.

4. Počátek (2010)
Cobb je zkušený zloděj, ale teď na ně bude čekat úkol, který mu může vrátit normální život. Musí se dostat do lidské mysli a vnuknout myšlenku. Podaří se mu to?

5. Předtucha (2007)
Linda má krásný dům, milujícího manžela a dvě dcery. na první pohled má všechno, jen do chvíle než má její manžel autonehodu při které zemře. Druhý den se probudí a její manžel leží vedle ní, zdravý. Co je realita a co jen noční můra?

Seriály, které stojí za to shlédnout

17. června 2012 v 15:49 | Distant Girl
1. Teorie velkého třesku (2007)
Úspěšný seriál, vyprávějící o 4 vědcích - Sheldon, Leonard, Howard, Rajesh a o jejich krásné sousedce Penny. Scény jsou plné humoru. Seriál právě dávají na primě cool, každý všední den v 21.15.

2. Pretty little liars (2010)
Příběh 4 nejlepších kamarádek - Aria, Spencer, Emma a Hanna. Jejich kamarádka Alison byla zavražděna a není jasně kdo za tím stojí. Navíc všem 4 začnou chodit podivné smsky podepsané tajemnou/ným A, která/ý zná jejich tajemství a nebojí se je vydírat. Je to Alisonin vrah? Kdo ví.

3. Přátelé (1994)
Naprostá seriálová klasika. Rachel, Ross, Monika, Chandler, Joy, Phoebe - to jsou hlavní postavy, ale mimo jiné se zde krátce objeví i Brad Pitt nebo George Clooney.

4. Chirurgové (2005)
Z Meredith Greyové se právě stává doktorka. Musí snášet všemožné útrapy, ale naštěstí na to není sama. Má okolo spousty přátel např. Christinu, Alexe, Izzie, George,...

5. Super drbna (2007)
Tento seriál nás zavede do vyšší společnosti a prestižních večírků v newyorském Upper East Side. Jaké problémy má americká smetánka?
 
 

Reklama